Поради керівника гуртка англійської мови

english-300x428

Хамзіна Тетяна Миколаївна, вища педагогічна освіта.
Нормативно-правові акти та документи:
- Закон України “Про освіту”
- Закон України “Про дошкільну освіту”
- Базовий компонент дошкільної освіти

- Освітня програма для дітей від 2 до 7 років

Керівник гуртка англійської мови це фахівець, який допомагає дітям дошкільного віку ознайотися з англійською мовою.
Основні завдання:

- Сформувати у дітей дошкільного віку стійкий інтерес до англійської мови як засобу комунікаціїї між собою та з дорослими.

- Розвивати сприйняття іншомовного матеріалу та вміння реагувати на нього.

-Виховувати звукову культуру й граматичну правильність мовлення шляхом розрізнення звуків іноземної мови.

-Формувати інтерес до вивчення іноземних слів.

ЯКИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ВАРТО ЧЕКАТИ?

У віці 3-6 років діти вчаться сприймати англійську мову на слух і виконувати прості команди вчителя. По закінченні курсу занять англійської мови для самих маленьких діти зможуть розповідати віршики, співати пісеньки а також називати предмети на англійській мові.

У середньому, за рік занять діти розучують близько двох-трьох десятків пісеньок і рифмовок. Дитячі пісеньки і лічилки англійською, які розучуються  з малюками, закладують у їх свідомість основні граматичні структури, а веселі ігри дадуть навички спілкування та привчають до правильної англійської інтонації.

Завдання керівника гуртка, навчити дітей у віці 3-6 років, домогтися формування довільної пам’яті й уваги у малят, розкритти їх творчі здібності, через гру та активізацію основних каналів сприйняття.

Важливо пам’ятати, що опановувати навичками володіння англійської мови діти починають лише з 5-6 років. У цьому віці словниковий запас малюків може збільшитися до 400 – 500 слів.

Рекомендації для батьків

Ваші діти відвідують гурток по вивченню англійської мови в дитячому садку, тому вони перебувають в іншомовному середовищі лише на заняттях. Для досягнення успіху у вивченні англійської мови важливою складовою є плідна співпраця педагога, дітей та батьків. Отже, якщо ви маєте можливість та хочете прийняти участь і допомогти у навчальному процесі ваших дітей радимо :

1. Пам’ятайте, що мотивація є рушійною силою у будь-якому починанні.

Проте, як же зацікавити малюка, який не розуміє доцільності вивчення англійської мови? Тут вам стане у пригоді ігрова діяльність, організована у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба, бажання та інтерес висловлюватись англійською мовою.

2. Перегляньте разом мультфільми з англійським героями, розпитайте, які з них дітям сподобались.

Виберіть улюбленого персанажа та купіть іграшку або зробіть аплікацію улюбленого героя. Поясніть малюкові, що він спілкується та розуміє тільки англійську, тому прийдеться вивчити дещо на його рідній мові. В словниковому запасі дитини з’являться назви предметів гардеробу, чим іграшку годувати, плюс різні дії (стрибати, спати).

3. Ставте своїй дитині аудіо–відео, використовуйте на домашніх уроках навчальні відео.

Нехай дитина чує, як розмовляють носії мови. Спочатку їй буде важко що-небудь зрозуміти, але вона буде вловлювати правильну інтонацію. А з часом навчиться розуміти мовлення інших людей.

4. Якщо ви володієте достатнім словниковим запасом, то у повсякденному житті є безліч можливостей створити ігрове середовище. Особливо ефективним є використання рольових ігор.

Наприклад, готуючи вечерю матуся виступає в ролі повара, а малюк в ролі помічника. Потім малюк розповідає своему другу Gogo, що він полюбляє їсти. Від імені Gogo запитайте ‛What do you like? – I like pizza and ice-cream‛. – до прикладу відповідає малюк.

6. Розвивайте пам’ять малюків, повторюючи англійські пісні та вірші, які вивчаються на заняттях.

Особливо легко запам’ятовуються короткі вірші – римування, які є дуже корисними для закріплення мовленнєвих зразків. Наприклад:

I have got a ball.

I have got a car.

I have got a lorry.

I have got a star.

Розучувати римівку, потрібно спираючись на наочність. Покладіть перед дітьми картинки або іграшки та розіграйте дану римівку.

Бажаємо успіхів!!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>