Звіт медичної сестри за 2015-2016 н.р.

Медичне обслуговування в ДНЗ проводиться згідно слідуючих нормативних документів: Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04 2001 р. №2402-ІІІ, Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, постанови Кабміну «Порядок медичного обслуговування дітей у ДНЗ, наказом МОЗ України і МОН України «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у ДНЗ «Положенням про медичний кабінет ДНЗ», інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ, документами щодо організації харчування «Про запровадження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», наказом «Про порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», листом МОН України «Про харчування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування у загальноосвітніх навчальних закладах», «Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (зі змінами).

Медичне обслуговування дітей у дошкільному закладі включає обов΄язкові огляди один раз на рік лікарями ЦРЛ в присутності батьків. Вони оглядають дітей, роблять висновок про стан здоров’я, дають рекомендації, щодо додаткових обстежень, лікування, профщеплень, режиму харчування, дієтичного харчування.

Профілактичні щеплення дітям у ДНЗ проводяться згідно з календарем щеплень (наказ МОН України №595 від 16.09.2011 року). Щеплення проводяться обов’язково після огляду лікаря-педіатра та письмової згоди батьків. Звіт про проведення профщеплень та їх аналіз систематично передаються в дитячу консультацію

Планомірно проводяться антропометричні виміри дітей : групи раннього віку – 1 раз у місяць, садові групи – 1 раз у квартал. Проводимо огляд дітей на педикульоз один раз на 10 днів. Раз на рік проводяться обстеження дітей на ентеробіоз.

В ДНЗ систематично проводиться загартування дітей. Вихователі із своїми вихованцями щоденно перебувають на свіжому повітрі незалежно від пори року. В теплу пору року діти ходять по траві босоніж, приймають повітряні ванни. Влітку в тиху годину сплять при відкритих кватирках . Велика увага приділяється профілактичній роботі.

Одне з важливих призначень в роботі в ДНЗ – санітарно-освітня робота з дітьми, вихователями та батьками: наслідки відмови від щеплень, профілактика отруєнь лікарськими препаратами вдома, профілактика ацетономічного синдрому, профілактика аденоїдів, пам’ятка для батьків щодо роботи дитини за комп’ютером.

В кожній групі укомплектовано медичні аптечки для надання першої долікарської допомоги. Постійно перевіряються умови їх зберігання та терміни придатності. У ДНЗ надається долікарська медична допомога дітям. До приходу батьків діти перебувають в ізоляторі.
Проводився моніторинг захворюваності дітей ДНЗ. Під особливим контролем був температурний режим приміщення.
Аналіз захворювання проводиться на основі даних річного статистичного звіту, який складається на основі медичної документації, яка ведеться щоденно. В кожній групі ведеться лист здоров’я.
Систематично, в плановому порядку, та за епідеміологічними показниками санітарний стан ДНЗ контролюється районною СЕС із записами в санітарному журналі дошкільного закладу.
Дані про результати медичного обслуговування дітей в ДНЗ фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ.

Питання медичного обслуговування дітей розглядається на засіданнях педагогічної ради, виробничої наради, наради при завідуючій, видаються накази.

Ведеться контроль за санітарно-гігієнічними умовами:
- утримання місць занять – групових кімнат, фізкультурних осередків у групах,  ігрових майданчиків;
- стану фізкультурного обладнання та інвентарю в приміщеннях і на майданчиках;
- стану одягу та взуття дітей для прогулянок, різних форм роботи з фізичного виховання.Начало формыКонец формы

Організація харчування

З метою реалізації конституційних гарантій здоров’я і безпеки життя, кожної дитини в ДНЗ проводиться медичне обслуговування дошкільників. Медичне обслуговування є багатоплановим процесом, обов’язково системним і чітким, потребує безапеляційного підтримання санітарних норм і правил інструктивних документів та вимог законодавства.

Робота в даному напрямку в ДНЗ ведеться відповідно Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04 2001 р. №2402-ІІІ, Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, постанови Кабміну «Порядок медичного обслуговування дітей у ДНЗ, наказом МОЗ України і МОН України «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у ДНЗ «Положенням про медичний кабінет ДНЗ», інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ, документами щодо організації харчування «Про запровадження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», наказом «Про порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», листом МОН України «Про харчування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування у загальноосвітніх навчальних закладах», «Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (зі змінами),  за програмою завідувача Дуднікової Л.І. „Збереження та зміцнення здоров’я дітей продуктами бджільництва”.

Схеми постачання, маршрути та графіки постачання харчових продуктів та сировини розробляються та узгоджуються з медичною сестрою та завідуючою.

Вирішуючи завдання укріплення фізичного здоров’я дітей, реалізуючи річне завдання ДНЗ послідовну роботу всіх служб закладу націлено на зменшення рівня захворюваності вихованців наступними заходами:

1) Проведення медичною службою лікувально-профілактичних та оздоровчих заходів:

- оздоровлення дітей продуктами бджільництва;

- полівітамінізація дітей в усіх вікових групах;

- лікувально-профілактичні щеплення дітей за групами;

- виявлення та доліковування дітей, які часто та довго хворіють

2) Впровадження системи фізичного розвитку дітей, оптимізації їхнього рухового режиму педагогами:

- організація режиму: рухового, , санітарно-гігієнічного;

- організація процесу фізичного виховання дітей у різних формах (фізкультурні заняття, ранкова гімнастика, фізкультурні хвилинки, гігієнічна гімнастика після сну, спортивні і рухливі ігри, спортивні свята і розваги, дні здоров’я, індивідуальна робота з дітьми, гурткова робота тощо);

- оптимізація загартовуючих процедур;

- впровадження системи традиційних та нетрадиційних заходів, націлених на профілактику простудних захворювань;

- озеленення групових майданчиків із метою створення екологічної зони навколо нього.

Як і всі інші питання, так під постійним контролем знаходиться вітамінізація харчування дітей. Посезонно діти вживають в їжу цибулю і часник. Для вітамінізації та поліпшення смакових якостей їжі в цьому році заготовлено кріп та петрушку.

Раз у квартал проводиться аналіз виконання натуральних норм і про це інформується міська рада та відділ освіти.

Процес харчування дітей прозорий. Батьки можуть в любий момент провірити якість, смак блюд та порівняти їх об’єм зі зразками, виставленими на вході в харчоблок.

Регулярно якість та калорійність харчування контролюється районною СЕС. Беруться також проби води та змиви на наявність шкідливих бактерій як у харчоблоку, так і в групах. Суттєвих зауважень зі сторони СЕС не поступало.

Постійно ведеться просвітницька робота серед батьків з питань харчування профілактики захворювань, пов’язаних з якістю харчування. Щоденне меню вивішується медичною сестрою на дверях харчоблоку та в коридорі приміщення ДНЗ, де батьки мають змогу вільно з ним ознайомитися.

Питання харчування дітей, всі його аспекти тримаються під постійним контролем медичною сестрою, завідуючою, завгоспом.

Періодична збалансованість, вміст білків, жирів та вуглеводів контролюється СЕС, суттєвих зауважень не було, поскільки ці питання щоденно аналізуються медичною сестрою з занесенням у журнал і при недовиконанні норм проводиться корекція основних інгредієнтів їжі в раціоні харчування відповідно таблиці хімічного складу та енергетичної цінності продуктів харчування.

Контролюється також поточність виробничого процесу приготування їжі, додаток до пункту 4.26 Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ вивчена кухарями і знаходиться в харчоблоці, тому тривалість термічної обробки продуктів відповідає вимогам, а значить поживні цінності та смакові якості продуктів зберігаються максимально.

Велика увага приділяється умовам зберігання продуктів та сировини. Для якісного збереження продуктів створені всі умови, тому залишається – всім працівникам дотримуватися вимог Інструкції. Порушень майже не виявляється, при виявленні – відразу ліквідовуються. Ведеться журнал бракеражу сирих продуктів, тому дотримується термін реалізації продуктів та сировини.

Ведеться медичний контроль за технологією приготування страв, про що робляться відповідні записи.

Під постійним контролем видача їжі з кухні та отримання її помічниками вихователів. Графік роздачі їжі поміщено на дверях харчоблоку і збоку завідуючої та медсестри вимагається неухильне його виконання.

Під постійним контролем і наявність сертифікатів на продукти, які завозяться.

Питання організації харчування в ДНЗ виносяться на розгляд ради по харчуванню,  виробничі наради, оперативні наради при завідуючій.

Можна зробити висновок, що по питанню харчування проводиться кропітка, ретельна, щоденна, безкомпромісна робота. Результат – задоволені діти, вдячні батьки, є факти, що мами запитують рецепти тих чи інших блюд, щоб приготувати вдома. Особливо дітям подобаються голубці, ліниві врники,  оладки з варенням, пиріжки та вареники з різними начинками, борщ, сирники, страви з картоплі та багато іншого.

Медична сестра: В.С.Рябцева

Медична сестра: К.І.Сидорук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>