Звіт медичної сестри Рябцевої В. С. ДНЗ «Даринка» м.Боярка

В своїй роботі медична сестра користується наказом Міністерства охорони Здоров’я України (наказ №678 від 01 серпня 2013р.).

Медична сестра контролює за здоров’ям дітей протягом дня. Надає первинну медичну допомогу, в разі гострого захворювання або травми. Відлучає від контакту з дітьми дітей з проявами захворювання (в’ялість, блювота, підвищення температури). Залежно від стану, дитину залишають в ізоляторі до приходу батьків.

До закладу охорони здоров’я та територіального органу Державної сан. епід. служби України негайно направляється екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове отруєння, не звичайну реакцію на щеплення.

При ускладненні епідеміологічної ситуації в ДНЗ або в окремих групах необхідно вводити карантин, протягом якого проводяться проти епідеміологічні заходи (вимірювання температури 2 рази на день, щоденна дезінфекція приміщень).

Систематично проводяться навчання дітей правилам особистої гігієни. Проводяться медичні огляди дітей. Лікарі оглядають дитину, роблять висновок про стан її здоров’я, дають рекомендації, щодо додаткових обстежень, лікування профілактичних щеплень, режиму харчування.

За результатами медичних оглядів здійснюється комплексна оцінка стану здоров’я дітей, складається епікріз.

За станом здоров’я діти розприділяються на 5 груп здоров’я:

  • І група – здорові діти;
  • ІІ група – діти групи ризику (діти, які часто хворіють, діти з ризиком виникнення хронічної патології)
  • ІІІ-ІV-V – хворі діти з хронічною патологією в стадії компенсації, субкомпенсації, декомпенсації.

Дітей з патологією ставлять на диспансерний облік.

За результатами обов’язкових медичних оглядів, для кожної вікової групи дітей повинен розроблятися план оздоровлення, що сприяє зниженню рівня захворюваності та зміцненню здоров’я дітей.

Визначення ефективності роботи ДНЗ, щодо збереження та зміцнення здоров’я здійснюється завідуючою навчального закладу, за критеріями, щодо стану здоров’я дітей, з урахуванням даних медичних оглядів, захворюваності.

До дітей, які часто хворіють відносяться діти, які протягом року гостро хворіли:

  • понад 5 і більше разів у віці 3 років
  • понад 4 і більше разів у віці 4-5 років
  • понад 3 і більше разів у віці 6 років і старше.

Медична сестра контролює режим дня та навчання відповідно до віку дитини, руховий режим дітей, організацію оздоровчих заходів, фізичне виховання, загартовування, щодня здійснює контроль спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь рослинами та грибами.

Медична сестра ДНЗ здійснює постійний контроль за організацією харчування, контроль за якістю продуктів харчування, та готових страв, правильністю їх зберігання, дотримання строків реалізації, технологією приготування страв, виконання норм харчування.

Контролює санітарний стан харчоблоку, додержання особистої гігієни його працівниками, доведення їжі до дітей, організацією харчування дітей в групах. Контролює за якістю приготування їжі, обов’язково присутня при закладці основних продуктів в котел й перевірку виходу страви. Видачу готової їжі дітям проводиться тільки після зняття проби і запису медичної сестри в книзі бронювання про дозвіл на видачу. Залишає добову пробу страв.
Проводить С-вітамінізацію готової їжі. Медична сестра веде необхідну медичну документацію. Контролює проходження медичного огляду персоналом з обов’язковою відміткою в санітарних книжках, проводить щоденний огляд працівників харчоблоку на випадок гнійничкових захворювань шкіри.
Слідкує за своєчасною заміною одягу. Здійснює контроль за дієтичним харчуванням дітей. Складає (перспективне меню (10-денне) з врахуванням наявності сезонних продуктів. Щодекади інформує завідуючу про виконання натуральних норм.
Здійснює контроль за додержанням режиму харчування (видача їжі, доведення її до дітей, тощо).
Здійснює контроль за використанням та збереженням дезінфікуючих засобів. Проводить консультації з питань харчування, профілактики простудних та інфекційних захворювань з батьками.
Проводить систематичний огляд дітей. Регулярно проводить перевірку стану груп на момент захворювання, педикульоз та чесотку. Заповнює «Листок здоров’я» на кожну групу дітей.
Готує медичні довідки для школи дітям старших груп.
Разом з адміністрацією розробляє заходи на зниження захворювання дітей.
Разом з методистом розробляє систему загартовування дітей, враховуючи віковий показник. Здійснює контроль для проведення такої роботи в групах. Здійснює догляд за дітьми в ізоляторі.
Готує розчин із Жавель-Клейда відповідної концентрації, вчить вихователів та помічників вихователів робити розчин потрібної концентрації.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>