семінар-практикум «Агресія дітей, її наслідки, та спосіб подоланя».
Діти повинні – поки вони залишаються дітьми – бути керовані батьківською владою, але водночас повинні бути готові до того, щоб не завжди залишатися дітьми.
К. Віланд
Останнім часом диференційований та індивідуальний підхід у навчанні й вихованні проголошується головним у дитячому садку та школі. Звичайно, є такі діти, спілкуватися з якими – одне задоволення. Але далеко не всі належать до цієї категорії.
Майже в кожній групі і кожному класі зустрічається хоча б одна дитина з ознаками агресивної поведінки.
Агресивність дитини, це, насамперед, відображення внутрішнього неблагополуччя, невміння адекватно реагувати на події, що відбуваються навколо неї. Дитина при цьому почувається знедоленою, нікому не потрібною. От вона й шукає способів привернути увагу дорослих і однолітків. Формується таке світовідчуття в сім’ї. Агресивна дитина сприймає світ як ворожий і намагається захистити себе, завоювати своє “місце піц сонцем”. Дитина не знає, як інакше можна боротися за виживання в цьому світі.
Такі діти не можуть самі оцінити свою агресивність, їм здається, що увесь світ хоче скривдити саме їх. Виходить замкнене коло: агресивні діти боїться й ненавидять навкол ишніх, а ті, у свою чергу, боятися їх.
Агресивні діти потребують розуміння та підтримки дорослих. Вони б’ються, кусаються й лаються саме тому, що не знають, як чинити інакше, ми, дорослі, надамо їм можливість вибору способів поведінки, то наше спілкування з ними стане ефективнішим і приємнішим для обох сторін.
Тому для вирішення такого питання 1 грудня 2017року в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Даринка» за ініціативою завідуючої Дуднікової Л.І. відбувся семінар-практикум на тему: «Агресія дітей, її наслідки, та спосіб подоланя». На який була запрошена директор центру психології – Герасимюк Тамара Володимирівна. На семінар завітали батьки всіх вікових груп, Тамара Володимирівна надала їм багато цікавої та корисної інформації. Батьки були задоволені семінаром отримавши відповіді на свої численні запитання, та поради від Тамари Володимирівни.
Напишіть відгук