Харчування

В закладі дошкільної освіти (ясла-садок) “Даринка” Боярської міської ради дотримується режиму харчування – п`ятиразового, організованого згідно відомчої інструкції “Організація харчування в дошкільному закладі”, в залежності від перебування дітей у закладі дошкільної освіти регулюється видача полуденку та вечері. В  закладі освіти впроваджується щоденне додаткове вітамінізоване харчування.

В меню обов’язково включаються: буряк печений, морква терта з медом, яблука, мед, різноманітні соки. В раціон харчування дітей обов’язково включено кисломолочні продукти: ряжанка, кефір. В зимово-весняний період додаються цитрусові: лимони, апельсини, мандарини; курага, ізюм, горіхи; продукти бджільництва: маточне молочко, пилок. Графік видачі їжі не порушується.

Питання організації харчування виносяться на виробничі наради, п’ятихвилинки, батьківські збори тощо.

Медичне обслуговування здійснюється на безоплатній основі.

 

Продукти і страви Дієта № 5 Дієта № 7 Дієта № 8

 

Продукти і страви Дієта № 5 Дієта № 7 Дієта № 8

 

Режим харчування

Дітям треба забезпечити не лише повноцінне харчування, але й потурбуватися про те, щоб їжа добре засвоювалася. Сприяє травленню різноманітна, правильно і смачно приготовлена їжа. Треба привчати дитину їсти не поспішаючи, і не займатися під час приймання їжі сторонніми справами.

Харчовий рефлекс має певну періодичність, відповідно до якої встановлюється і чітко виконується так званий режим харчування: вживання їжі через кожні 3,5-4 години (тобто 4-5 разове харчуван­ня). Не сприяє апетитові приймання їжі уривками і набагато раніше встановленого часу. Подібні порушення ритму харчування можуть призвести до згасання харчового рефлексу і порушення травлення.

Харчування є одним з найважливіших чинників, що забез­печують нормальний перебіг процесів росту і розвитку дитини, стійкість до впливу несприятливих умов, високий функціональний рівень провідних систем організму.

Раціональне харчування – це здорове харчування дітей, що по­вністю відповідає віковим фізіологічним потребам організму в основних речовинах і енергії. Залежно від віку, діти повинні щодня одержувати певну кількість енергії, поживних, мінеральних речовин і вітамінів.

Добова витрата енергії в дитини становить:

1-3 років – 1540 ккал,
4-6 років – 1970 ккал

Складові елементи їжі

Як правильно дібрати їжу

Основні принципи правильного харчування дітей дошкільного віку

IMG_20172

  1. Наявність у харчовому раціоні білків у достатній, але не надмірній кількості. Не менше 50% усіх білків мають бути тваринного походження.
  2. Щодня в меню дитини мають бути свіжі овочі і фрукти.
  3. Вуглеводи й жири, як енергетичний матеріал, можуть взаємо- замінюватися, але з розрахунку 1 г жиру замість 2,5 г вуглеводів у межах 25 %.
  4. Дитина не має одержувати надто багато рідини, особливо під час їди. Супи і бульйони треба давати в помірній кількості.
  5. їжа має бути смачною, естетично оформленою та простою, без надмірної кількості приправ і прянощів.
  6. Смакові дитини потурати не варто, але й не зважати на нього не можна.
  7. Треба задовольняти потребу дитини в солодкому, але не варто давати ті ласощі, що застрягають у зубах. Найліпші ласощі – природні продукти.
  8. Дитині треба вживати певну кількість твердої їжі, овочів і фруктів у сирому вигляді.

Харчування буде правильним, якщо:

  • їжа різноманітна;
  • дотримують санітарно-гігієнічних правил готування їжі й зберігання харчових продуктів;
  • приймати їжу регулярно;

ураховують національні, кліматичні й сезонні особливості людини.

Завантажити документи

Виховання культурно-гігієнічних навичок у дітей дошкільного віку під час харчування (методичні рекомендації для працівників ДНЗ)

Педагогічна оцінка

АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ

Акт контролю за організацією харчування дітей у групах ЗДО (ясла-садок) «Даринка» 05.04.2021р.

АКТ обстеження комори

Акт перевірки харчоблоку від 01.04.2021р

Картка аналізу дотримання вимог зберігання продуктів харчування і продовольчої сировини

ПЛАН Тижня здорового харчування з 08.02 по 12.02.2021року