Поради керівника гуртка англійської мови

Мовлаєва Аміна Заур кизи.

Нормативно-правові акти та документи:
- Закон України “Про освіту”
- Закон України “Про дошкільну освіту”
- Базовий компонент дошкільної освіти

- Освітня програма для дітей від 2 до 7 років

Керівник гуртка англійської мови це фахівець, який допомагає дітям дошкільного віку ознайотися з англійською мовою.
Основні завдання:

- Сформувати у дітей дошкільного віку стійкий інтерес до англійської мови як засобу комунікаціїї між собою та з дорослими.

- Розвивати сприйняття іншомовного матеріалу та вміння реагувати на нього.

-Виховувати звукову культуру й граматичну правильність мовлення шляхом розрізнення звуків іноземної мови.

-Формувати інтерес до вивчення іноземних слів.

Я, керівник гуртка англійської мови Мовлаєва Аміна Заур кизи, пропоную вам підбірку цікавих завдань для розвитку мовлення дітей англійською мовою.

 

Корисні ігри для вивчення англійської мови!

 

Всі люблять грати, бо це цікаво, весело, а ще й корисно. А вивчати англійську мову граючись — основа успіху. Гра є невід’ємною складовою навчального процесу, адже дитина активно пізнає світ через гру.

 

“Eat – Don’t eat”

“Їстівне – неїстівне”. Ведучий кидає м’яч одному з гравців, і якщо ведучий називає їстівне – м’ячик треба зловити, якщо неїстівне – ні.

 

“Snowball”

Гра проводиться з картками. Р1 називає першу картку, Р2 – першу і другу, Р3 – першу, другу і третю. Наприклад: P1: Rabbit; P2: rabbit-rose; P3: rabbit-rose-road.

 

“What is missing”

На килимі розкладаються картки із словами, діти їх називають. Вчитель дає команду: “Close your eyes!” і прибирає 1-2 картки. Потім дає команду: “Open your eyes!” і ставить питання: “What is missing?” Діти згадують зниклі слова.

 

“Pass the card”

Діти розсаджуються півколом і передають один одному картку, називаючи її. Попереднє слово називає вчитель. Для ускладнення завдання діти можуть вимовляти : “I have а.”/ “I have а. and а.”

 

“What words do you know?”

Вчитель називає звук/літеру і показує дітям скільки слів вони повинні пригадати. Потім вчитель ставить питання: “What words for this sound/letter do you know?”, а діти згадують і називають слова на заданий звук/літеру.

(Гру можна проводити по командах).

 

“Blocks”

Гра проводиться з кубиками. На кожній стороні кубика слово на певний звук. Діти, кидаючи кубик, називають випадені слова.

(Можна грати по командах, використовуючи два/три кубики.)

 

“Words road”

На килимі розкладаються картки одна за одною, з невеликими проміжками. Дитина йде по “доріжці”, називаючи всі слова.

“Story”

Використовуються всі слова на певний звук. З них складається розповідь. Коли в історії зустрічається слово на звук – його показують дітям на картці, і вони називають його хором.

Наприклад: Жив-був (Rabbit). І була у нього чудова (rope). Наш (Rabbit) просто обожнював скакати через свою (rope) по довгій (road). А уподовж (road) росли надзвичайно красиві (roses). Кожного ранку, якщо не було (rain), наш (Rabbit) збирав прекрасні (roses) і відносив своїм друзям! Etc.

* * *

Діти сідають в коло і перед кожним з них кладеться картка із словом (одяг/їжа). Один з дітей стає ведучим і під рахунок “one, two,three” йде по колу. На останній рахунок ведучий зупиняється і ставить питання гравцеві, який знаходиться найближче до нього: “What are you wearing”?/ “What do you like?” Гравець називає свою картку: “I am wearing my ..”/”I like..” І сам стає ведучим.

 

“Let’s change!”

Діти сідають в коло і перед кожним з них кладеться картка із словом (одяг/їжа). Вчитель пропонує дітям назвати свої картки: “What are you wearing?” і діти по колу – по черзі відповідають на питання. Потім вчитель називає гравців по парах і пропонує їм помінятися місцями: “Lena and Dima, change your places! Sergey and Sveta, change your places!” Після цього вчитель знову пропонує дітям назвати свої картки.

 

“Find the house”

На килимі розкладаються картки (5-6) із словами на 2-3 звуки, а на дошці розміщують картки з відповідними звуками (будиночки). Діти, піднімаючи картку із словом, називають його і кладуть у відповідний “будиночок”, т. д. під карточку зі звуком, на який це слово починається.

* * *

На килимі розкладають картки зворотною стороною догори. Діти піднімають картку і називають слово.

 

“Colour letters”

На простирадлі малюють звуки/літери різними квітами. Вчитель дає команду: “Find yellow”, дитина встає на літеру вказаного кольору і називає її.

(Для ускладнення, окрім літери дитина може називати слова, які на неї починаються).

 

“Opposites”

Вчитель називає слово, а діти відповідають протилежним по значенню. (Можна грати по командах: одна команда називає слово, а інша підбирає протилежне по значенню).

* * *

Ведучий називає літеру і кидає м’яч гравцеві. Той повинен назвати будь-яке слово на цю літеру.

Можливий варіант, коли м’яч передається по колу з рук в руки і ведучим стає кожен гравець.

* * *

Ведучий вимовляє звук, а потім називає слова. Якщо в слові присутній заданий звук – діти ляскають в долоні, якщо вони його не чують – ні.

Для ускладнення завдання називаються слова на заданий звук, в яких звук знаходиться або на початку, або в середині, або в кінці слова.

Наприклад: “T”

“Tiger” – діти ляскають в долоні.

“Antelope” – діти тупають ногами.

“Cat” – діти клацають язичком.

“Is it true or not?”

Гру можна проводити з м’ячем. Ведучий кидає м’яч будь-кому з гравців і називає словосполучення, ставлячи питання: “Is it true or not?” Гравець ловить м’яч і відповідає: “Yes, it’s true”, або “No, it’s not true”. Потім він стає ведучим і кидає м’яч наступному гравцеві.

 

“What doesn’t belong?”

Гра проводиться з картками. Вчитель поміщає на дошку/на підлогу групами картки (по 3-4) із словами. Діти по черзі називають картку, яка не входить в ту або іншу групу, а вчитель її прибирає. Потім кожна з груп називається одним узагальнювальним словом.

(Для ускладнення завдання гру можна проводити без карток – усно.)

Наприклад:

Cow – horse –WINDOW – pig

What doesn’t belong?

The window is doesn’t belong!

Cow – horse – pig are domestic animals.

“It will be а .”

Гру можна проводити як з картками, так і без них. У першому випадку вчитель поміщає на дошку картку, а діти підбирають відповідну пару.

 

“Do you see?”

Гра проводиться на дошці або на підлозі. Ведучий (або вчитель) поміщає на дошку зображення предмета (наприклад, по темі “меблі” – стіл) і ставить питання: “Do you see аTABLE ?” Решта дітей відповідає, дивлячись на дошку: “Yes, I do. (I see а table)”. Ведучий ставить наступне питання, не поміщаючи зображення предмета на дошку: “Do you see а chair?” Діти знову відповідають хором: “No, I don’t.(I don’t see а chair)”. Ведучий поряд з наявним зображенням столу поміщає зображення стільця і ставить питання:

“Do you see а table?” Діти відповідають: “Yes, I do.(I see а table)”.

“Do you see аCHAIR ?” Діти відповідають: “Yes, I do.(I see а chair)”.

Ведучий знову, не поміщаючи зображення предмету на дошку, ставить питання: “Do you see а sofa?” Діти відповідають дивлячись на дошку: “No, I don’t. (I don’t see а sofa)”.

По цій схемі гра продовжується до тих пір, поки на дошці не з’являться зображення 5-6 предметів. Потім її можна почати наново, вибравши ведучого. Гра може проводитися по будь-якій лексичній темі.

 

“It smells like…”

Гра проводиться по командах. Необхідно заповнити пластмасові коробочки з-під фотоплівки наступними запахами (у коробочку можна вкласти ватяний тампон, просочений запахом):

Цибуля – onion

Кава – coffee grounds

М’ята – peppermint extract

Ваніль – vanilla extract

Духи – perfume

Ластик/ гумка – rubber

Оцет – vinegar

Банан – banana chunk

Перець – pepper

Кориця – cinnamon

Лимон – lemon oil

Часник – garlic

Учасники команд поодинці намагаються вгадати запах. Виграє команда, що назвала більшу кількість запахів.

“Board race”

На дошку прикріпити картки в ряд. Дітей розділити на дві команди. Ведучий називає одну з карток, прикріплених на дошці. Перші дві дитини з кожної команди підбігають до дошки і доторкаються до картки. Якщо картка показана вірно – команда отримує очко. Etc.

“What can you see?”

Підготувати картку з невеликим отвором в середині. Накрити цією карткою картинку із словом і, водити отвором по картинці, надати дітям можливість відповісти на питання: “What is it?”

 

“Chinese whispers”

Розташувати на дошці картки. Дітей поділити на дві команди. Перші учасники команд підходять до ведучого, і той пошепки вимовляє інструкцію: “Give me the doll, please/ Put the car on theTABLE / Etc.” Діти повертаються до своїх команд і пошепки передають інструкцію наступному в ланцюжку гравцеві. Коли інструкція доходить до останнього гравця команди, він винен щонайшвидше її виконати. Якщо все виконано вірно – команда отримує очко.

“Mine it”

Вибрати одного з дітей ведучим. Ведучому показується одна з карток, яку він повинен запам’ятати. Картки помістити на дошку. Решта дітей ставить ведучому питання: “Is it а.?” На що ведучий відповідає: “No, it’s not a.” – якщо картка не вгадана і “Yes, it’s a.” – якщо картка вгадана вірно.

“Crouching game”

Поставити дітей в дві-три лінії (залежно від кількості дітей, ліній може бути і чотири-п’ять). Кожній команді дається визначена карточка/ слово. Вчитель вимовляє в хаотичному порядку слова, і якщо це слово однієї з команд – ця команда повинна сісти. Коли ж слова не належить жодній з команд – вони залишаються стояти.

ЯКИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ВАРТО ЧЕКАТИ?

У віці 3-6 років діти вчаться сприймати англійську мову на слух і виконувати прості команди вчителя. По закінченні курсу занять англійської мови для самих маленьких діти зможуть розповідати віршики, співати пісеньки а також називати предмети на англійській мові.

У середньому, за рік занять діти розучують близько двох-трьох десятків пісеньок і рифмовок. Дитячі пісеньки і лічилки англійською, які розучуються  з малюками, закладують у їх свідомість основні граматичні структури, а веселі ігри дадуть навички спілкування та привчають до правильної англійської інтонації.

Завдання керівника гуртка, навчити дітей у віці 3-6 років, домогтися формування довільної пам’яті й уваги у малят, розкритти їх творчі здібності, через гру та активізацію основних каналів сприйняття.

Важливо пам’ятати, що опановувати навичками володіння англійської мови діти починають лише з 5-6 років. У цьому віці словниковий запас малюків може збільшитися до 400 – 500 слів.

Рекомендації для батьків

Ваші діти відвідують гурток по вивченню англійської мови в дитячому садку, тому вони перебувають в іншомовному середовищі лише на заняттях. Для досягнення успіху у вивченні англійської мови важливою складовою є плідна співпраця педагога, дітей та батьків. Отже, якщо ви маєте можливість та хочете прийняти участь і допомогти у навчальному процесі ваших дітей радимо :

1. Пам’ятайте, що мотивація є рушійною силою у будь-якому починанні.

Проте, як же зацікавити малюка, який не розуміє доцільності вивчення англійської мови? Тут вам стане у пригоді ігрова діяльність, організована у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба, бажання та інтерес висловлюватись англійською мовою.

2. Перегляньте разом мультфільми з англійським героями, розпитайте, які з них дітям сподобались.

Виберіть улюбленого персанажа та купіть іграшку або зробіть аплікацію улюбленого героя. Поясніть малюкові, що він спілкується та розуміє тільки англійську, тому прийдеться вивчити дещо на його рідній мові. В словниковому запасі дитини з’являться назви предметів гардеробу, чим іграшку годувати, плюс різні дії (стрибати, спати).

3. Ставте своїй дитині аудіо–відео, використовуйте на домашніх уроках навчальні відео.

Нехай дитина чує, як розмовляють носії мови. Спочатку їй буде важко що-небудь зрозуміти, але вона буде вловлювати правильну інтонацію. А з часом навчиться розуміти мовлення інших людей.

4. Якщо ви володієте достатнім словниковим запасом, то у повсякденному житті є безліч можливостей створити ігрове середовище. Особливо ефективним є використання рольових ігор.

Наприклад, готуючи вечерю матуся виступає в ролі повара, а малюк в ролі помічника. Потім малюк розповідає своему другу Gogo, що він полюбляє їсти. Від імені Gogo запитайте ‛What do you like? – I like pizza and ice-cream‛. – до прикладу відповідає малюк.

6. Розвивайте пам’ять малюків, повторюючи англійські пісні та вірші, які вивчаються на заняттях.

Особливо легко запам’ятовуються короткі вірші – римування, які є дуже корисними для закріплення мовленнєвих зразків. Наприклад:

I have got a ball.

I have got a car.

I have got a lorry.

I have got a star.

Розучувати римівку, потрібно спираючись на наочність. Покладіть перед дітьми картинки або іграшки та розіграйте дану римівку.

photo_2021-12-20 12.38.37 photo_2021-12-20 12.38.48 photo_2021-12-20 12.38.50 photo_2021-12-20 12.38.53 photo_2021-12-20 12.38.55

Бажаємо успіхів!!

День Соборності України очима англійців

21.01.2022 р. керівник гуртка англійської мови Мовлаєва Аміна Заур кизи провела заняття присвячені Дню Соборності України. Під час занять вихованці ознайомилися з з інформацією про Україну англійською мовою, переглянули низку цікавих відео-матеріалів про те, як іноземці бачать Україну та національні атрибути, а також вивчили актуальну тематичну лексику. Діти із задоволенням вчилися розрізняти англійську символіку від української, а також дізналися, як звичні для них поняття рідною мовою можуть звучати іноземною.

photo_2022-01-21 10.05.10 photo_2022-01-21 12.47.40 photo_2022-01-21 12.47.43 photo_2022-01-21 12.47.45 photo_2022-01-21 12.47.48 photo_2022-01-21 12.47.52 photo_2022-01-21 12.47.54 photo_2022-01-21 12.47.57 photo_2022-01-21 12.48.00 photo_2022-01-21 12.48.02 photo_2022-01-21 12.48.05

На допомогу Моллі

29.12.2021 у середній групі «Веселка» відбулося відкрите заняття на тему: «На допомогу Моллі». Керівник гуртка англійської мови Мовлаєва Аміна Заур кизи під час заняття разом з дітьми вирушили до будинку англійської подружки Моллі, щоб допомогти їй з новорічним прибиранням. Діти із задоволенням знаходили зниклі речі у будинку, сортували фрукти та овочі, прибирали безлад перед Новим Роком. Наприкінці заняття Аміна Заур кизи разом з маленькими помічниками прикрасили аплікаціями різдвяну ялинку.

photo_2021-12-29_11.51.46 photo_2021-12-29_11.51.50 photo_2021-12-29_11.51.54 photo_2021-12-29_11.51.56 photo_2021-12-29_11.51.58 photo_2021-12-29_11.52.01 photo_2021-12-29_11.52.04 photo_2021-12-29_11.52.08

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>