Звіт керівника ДНЗ (ясла-садок) «Даринка» м.Боярки Дуднікової Л. І. за 2014-2015 н.р.

Дошкільний навчальний заклад «Даринка» знаходиться за юридичною адресою: м. Боярка, вул. Леніна, 34. тел. 43237.

Дошкільний заклад розрахований на 75 місць. На сьогоднішній день функціонує 4 вікові групи, з яких 3 групи дошкільного віку та 1 група для дітей раннього віку.

Система приміщень дитячого садка відповідає санітарно-гігієнічним вимогам для забезпечення працездатності, правильного фізичного та розумового розвитку дошкільників.

Дошкільний навчальний заклад працює за програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», базуючись в своїй роботі на державні документи: Закон України «Про дошкільну освіту», Закон «Про мови в Україні», Закон «Про дорожній рух», Закон «Про фізкультуру і спорт».

Мережа груп

У дошкільному закладі функціонує 4 вікові групи: 1 група раннього віку, 3 групи дошкільного віку. Загальна кількість дітей – 247.

Дошкільний заклад працює за 15,5 годинним режимом роботи, що відповідає запитам і побажанням батьків.

Групи комплектуються відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно – гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних закладах з урахуванням побажань батьків.

Структура навчального року

Навчальний процес організовується педагогами з 01 вересня до 31 травня за основним розкладом занять.

З 01 червня до 31 серпня – за літнім розкладом занять.

Впродовж 1-2 тижнів вересня проводилися навчальні заняття діагностичного змісту, з метою активізації раніше набутих знань та визначення рівня компетенції дітей за різними навчальними предметами.

Наприкінці кожного кварталу навчального року, а саме – останні тижні листопада, лютого та травня проводяться підсумкові заняття.

Кадровий склад ДНЗ

Педагогічний процес здійснюється українською мовою кваліфікованими та творчими педагогами. У дошкільному закладі їх 12.

В 2014 – 2015 навчальному році в ДНЗ проводилась чітка, систематична робота, яка забезпечила компетентність дитини, планувалась відповідно вимог Базового компонента дошкільної освіти в Україні, здійснювалась на підставі програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Згідно з основними положеннями Державної національної програми “Освіта. Україна XXI століття” і Закону України „Про дошкільну освіту” формувався зміст роботи дошкільного закладу.Для цього у дошкільному закладі було створено такі умови:

- у дошкільному закладі традиційно проводилися наради при завідувачеві, круглі столи, методичні тренінги, роботу яких було спрямовано на вирішення питань з урахуванням індивідуально-психологічних особливостей вихованців;

- педагогами розроблені чіткі перспективні плани роботи;

- планомірно проводилась робота щодо покращення матеріально-технічної бази дошкільного закладу;

- робота з організації освітнього процесу носила науково-методичний і пошуковий характер та була побудована на діагностичній основі.

Вихователі в своїй роботі впроваджували елементи новітніх педтехнолігій, інновації. Систематично використовували в навчанні експериментально – дослідницьку діяльність, проблемно – пошукові методи та інші методи і прийоми.

Розвиток природних нахилів, здібностей, обдарувань, уяви, фантазії здійснювали на основі широкої інтеграції, охоплюючи різні форми роботи; заняття, самостійну художню діяльність, свята, розваги, гуртки, виставки дитячих робіт.

Головним завданням діяльності закладу є створення умов для повноцінного фізичного, інтелектуального та соціального розвитку особистості дитини дошкільного віку в умовах керованого освітньо-виховного процесу. Педколектив продовжує поглиблену роботу з проблеми: «Профілактично-оздоровча робота з дітьми дошкільного віку» за програмою завідувача Дуднікової Л.І. „Збереження та зміцнення здоров’я дітей продуктами бджільництва”.

У кожному навчальному році постановка головних завдань тісно пов’язана з вищезазначеними проблемами. Актуальними завданнями минулого навчального року були:

1. Продовжувати роботу з теми: «Профілактично-оздоровча робота з дітьми дошкільного віку» за програмою завідувача Дуднікової Л.І. „Збереження та зміцнення здоров’я дітей продуктами бджільництва”.

2. Продовжувати формувати елементи наукових знань про основні екологічні фактори у розвитку живої природи, стимулювати допитливість та інтерес до пізнання природи описами її об’єктів та явищ у народній творчості (народні прислів’я, загадки, приказки, вірші, прикмети, легенди, повір`я, пісні) згідно з авторською програмою вихователя-методиста Фарцабей Л.М. з екологічного виховання на екологічній стежині «Зелена казка».

3. Продовжувати формувати стійкий інтерес до народознавчого матеріалу, бажання пізнати його глибше, навчити використовувати його у побуті, в дитячому житті, запам’ятовувати вірші, прислів’я, приказки, казки, легенди згідно з комплексною програмою вихователя Арполенко Г.І. з теми „Усна народна творчість „Фольклорне намисто”.

4. Реалізувати завдання з виховання в дітей любові до України, формування рис громадянина української держави, шанобливого ставлення до національних цінностей українського народу, бережливого ставлення до довкілля.

Робота ДНЗ щодо збереження та укріплення здоров’я вихованців

Педагогічний колектив ДНЗ втілює у життя державну політику в галузі освіти. Пріоритетними виховної та освітньої діяльності залишаються здоров’язберігаючі аспекти. У закладі сформувалась модель оптимальної взаємодії всіх спеціалістів, об’єднаних єдиною професійною метою, яка допомагає у реалізації медико-педагогічного супроводу дітей. У закладі створена система оздоровчих та фізкультурних заходів.

Адміністрацією ДНЗ разом з медичною службою аналізується стан здоров’я і рівень захворюваності дітей, вживаються відповідні управлінські заходи.

Вирішуючи завдання укріплення фізичного здоров’я дітей, реалізуючи річне завдання ДНЗ послідовну роботу всіх служб закладу було націлено на зменшення рівня захворюваності вихованців наступними заходами:

1) Проведення медичною службою лікувально-профілактичних та оздоровчих заходів:

- оздоровлення дітей продуктами бджільництва;

- полівітамінізація дітей в усіх вікових групах;

- лікувально-профілактичні щеплення дітей за групами;

- виявлення та доліковування дітей, що часто та довго хворіють

2) Впровадження системи фізичного розвитку дітей, оптимізації їхнього рухового режиму педагогами:

- організація режиму: рухового, , санітарно-гігієнічного;

- організація процесу фізичного виховання дітей у різних формах (фізкультурні заняття, ранкова гімнастика, фізкультурні хвилинки, гігієнічна гімнастика після сну, спортивні і рухливі ігри, спортивні свята і розваги, дні здоров’я, індивідуальна робота з дітьми, гурткова робота тощо);

- оптимізація загартовуючих процедур;

- впровадження системи традиційних та нетрадиційних заходів, націлених на профілактику простудних захворювань;

- озеленення групових майданчиків із метою створення екологічної зони навколо нього.

Аналіз методичної роботи

Методичний кабінет закладу є центром методичної роботи в дошкільній установі. Наповнення кабінету сучасне та естетичне, доступне у користуванні та задовольняє потреби педагогів дошкільного закладу в професійному самовираженні й самореалізації, саморозвитку та самовдосконаленню.

Методична документація дошкільного закладу оформлена відповідно до Примірної інструкції з діловодства в дошкільних навчальних закладах. Методичне забезпечення стану навчально-виховного процесу у методичному кабінеті та в усіх групах відповідає сучасному рівню.

Насиченість та змістовність матеріалів методичного кабінету дає можливість активізувати творчий потенціал, ефективно проводити інформаційно-довідкову роботу, збагачувати досвід педагогічних працівників.

Тематика методичних заходів різноманітна і відповідає запиту вихователів, активно працює творча група щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій в дошкільному навчальному закладі, вивчається, узагальнюється та впроваджується ППД. Методичне забезпечення педагогічного процесу постійно поповнюється.

Впродовж 2014-2015н.р.:

• узагальнено перспективні педагогічні досвіди «Використання інтерактивної дошки в роботі з дошкільниками»- Чечель О.І., «Аспекти мовленнєвої діяльності дітей дошкільного віку»- Кучернюк Н.В.

• поповнено бібліотеку новинками психолого-педагогічної літератури (придбано 8 методичних посібників).Проведено підписку фахових видань.

Методична робота спрямована на всебічне підвищення кваліфікації до професійної майстерності кожного педагога, розвиток творчих якостей, оновлення знань педагогів, підвищення інноваційного потенціалу педагогів та якості освітнього процесу, формування згуртованого колективу, створення позитивного мікроклімату в дошкільному закладі, а зрештою на удосконалення навчально-виховного процесу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвитку конкретних вихованців.

Соціально-дидактичний аудит, який проведено керівником, показав, що на початок навчального року рівні освіти, стажу педагогічної діяльності та віку педагогічного колективу, рівень кваліфікації складають норму.

Таким чином, головним завданням методичної служби ДНЗ було продовження вивчення потенційних можливостей педагогічного колективу, впровадження активних форм роботи з вихователями, а також здійснення диференційного підходу в роботі з педагогами.

Планування роботи ДНЗ та визначення тематики методичних заходів велось, орієнтуючись на результати соціально-дидактичного аудиту, основні завдання річного плану ДНЗ, матеріали вивчення, а також запит вихователів згідно анкетування за результатами аналізу попереднього навчального року.

Такий аналіз педагогічного складу ДНЗ та орієнтир на виконання річних завдань дозволив побудувати методичну роботу, враховуючи різні рівні вихователів:

- адаптовані – 1 педагог

- стабільно працюючі педагоги – 8 педагогів

- новатори, творчі педагоги – 3 педагоги.

Традиційно приділялась увага групі «адаптованих вихователів». Молоді спеціалісти відповідно до планів працювали над підвищенням професійного рівня шляхом співпраці з наставниками та самоосвіти.

У травні молоді спеціалісти традиційно проаналізували стан своєї роботи з підвищення власного професійного рівня шляхом самоосвіти разом з наставниками та звітували перед педагогічним колективом на методичній годині. Для стабільно-працюючих вихователів проводились різноманітні форми роботи згідно тем, націлених на реалізацію річних завдань та запитів вихователів, аналізувалась і обговорювалась література з обраної теми, намічалися напрямки роботи та її цілі. При організації методичної роботи приділялась увага різним сторонам розвитку дітей дошкільного віку та керівництва їхньою діяльністю з боку педагогів.

З метою використання інноваційних технологій для формування позитивної мотивації дошкільників до навчання, методичною службою було проведено ряд заходів: 10 консультації, на яких охарактеризовані відповідні технології), творча група за темою впровадження інформаційно-комунікаційних технології, 8 практичних переглядів занять, на яких продемонстровано прийоми використання інноваційних технологій на практиці, майстер-клас з використання ІКТ.

Для вирішення питання щодо формування професійної компетентності педагогів з метою забезпечення якості освіти дошкільників велика увага була приділена проведенню семінарів, практикумів, консультацій питанням детального вивчення змісту та завдань Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), розвитку особистості та життєвої компетентності дітей, особливостей планування та психологічного супроводу її впровадження. Проведені заходи сприяли підвищенню теоретичних знань та практичних вмінь педагогів за відповідними темами, озброїли їх сучасними знаннями, що дозволять використовувати їх при організації освітньої роботи з дітьми, а також дали можливість кожному педагогу визначити шляхи самоосвіти.

Уподовж 2014-2015н.р. у ДНЗ було організовані такі конкурси професійної майстерності для педагогів: готовності до нового навчального року, виставка посібників до нового навчального року, конкурси на краще оформлення групи до Нового року, кращий батьківський куточок, краще ведення і оформлення документації. Результати конкурсів лягли в основу моральних заохочень працівників ДНЗ. Всі заплановані конкурси проведено вчасно та на високому рівні. Ця форма роботи дозволила проявитися творчості та фантазії педагогів, сприяла розвитку їхньої активності та згуртувала колектив. Окрім цього дозволила вирішити завдання створення позитивного іміджу ДНЗ та сприяла співробітництву педагогічного колективу з батьківським.

У поточному навчальному році продовжено роботу для помічників вихователів з метою педагогізації їхніх знань, залучення до процесу виховання дошкільників та створення позитивного психологічного мікроклімату в колективі. Впродовж року було проведено 9 занять для помічників вихователів, на яких обговорювались питання щодо запобігання ГРВІ, важливість правильної організації харчування дітей, про поведінку помічника вихователя при інфекції в групі.

Під час організації заходів широко використовувались інтерактивні методи – різноманітні ділові, психологічні ігри та вправи, що дозволило активізувати слухачів, перевести їх у розряд активних учасників та підвищити користь спільної праці. Проведені різноманітні форми роботи допомогли, на мій погляд, сприяти росту професійного рівня педагогів нашого закладу. Про це свідчать і результати діагностики компетентності педагогів, що була проведена за темами «Дошкільна педагогіка» та підсумкова діагностика у травні 2015р. Результати показали, що більшість педагогів ДНЗ добре володіють матеріалом із запропонованих тем і їх рівень компетенції на високому та достатньому рівні. На високому рівні педагоги закладу володіють знаннями щодо організації освітньої роботи з дітьми за Базовим компонентом дошкільної освіти та програмою розвитку старших дошкільників «Впевнений старт».

План роботи методичної служби ДНЗ виконано в повному обсязі.

Атестація педагогічних працівників

Атестація в дошкільному закладі, як один із методів підвищення кваліфікації проводиться згідно вимог «Типового Положення про атестацію». Основним показником в оцінці роботи вихователя під час атестації є врахування результатів та висновків тематичних і фронтальних вивчень, контрольних зрізів по виконанню програми на кінець року, участь в районній методичній роботі ДНЗ протягом попередніх трьох років, а не лише результати творчих тижнів напередодні атестації.

Впродовж 2014-2015 н.р. було виконано план атестації та проатестовано 1 педагог. За результатами атестації завідувач Л.І.Дуднікова проатестована на відповідність займаній посаді.

Педагоги, які атестуються, та члени атестаційної комісії обізнані з нормативно-правовою базою з питань щодо атестації педагогічних працівників. Курсова перепідготовка педагогів та їх атестація здійснюється постійно, систематично, згідно з перспективним графіком проведення атестації та курсової перепідготовки.

Накази про проведення атестації педагогічних працівників закладу в 2014 – 2015 навчальному році та протоколи засідання атестаційної комісії відповідають вимогам Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930 (зі змінами). У дошкільному закладі в наявності всі необхідні документи щодо організації та проведення атестації.

Питання проведення атестації педагогічних працівників розглядалося на педагогічних радах, зборах трудового колективу. В дошкільному закладі створено куточок атестації педпрацівників, у якому висвітлюються матеріали засідання атестаційної комісії закладу, заходи з проведення атестації, матеріали щодо оформлення досвіду роботи.

Членами атестаційної комісії проводиться вивчення всіх аспектів роботи кожного працівника шляхом організації та перегляду відкритих форм роботи, вивчення документації, оснащення робочого місця атестованого.

Підвищення кваліфікації педагогів

Методична служба щорічно виконує план курсів підвищення кваліфікації при КОІПОПК. Впродовж 2014-2015 н.р. відвідало курси – 3 педагоги: вихователь-методист ФарцабейЛ.М., вихователі: Редька О.В., Горбенко Г.А.

Після проходження курсів педагогічні працівники звітували про проходження курсів на педагогічній годині та окреслили тему, над якою працюють в між атестаційний період. Виступи педагогів засвідчили, що після відвідування курсів підвищились їх теоретичні знання з тем, орієнтування у освітніх документах та законах України, педагоги відмітили позитивне використання інтерактивних форм роботи під час проходження курсів, це: психологічні тренінги, тестування, практичні перегляди занять.

Продовжується підвищення кваліфікації педагогів і через відвідування вихователями районних методичних об’єднань, семінарів, шкіл ППД та педагогічної майстерності, а також через участь у підготовці та проведенні засідань районних методичних об’єднань.

Згідно з планом ДНЗ усі заплановані педагоги систематично відвідували засідання районних методичних об’єднань. Слід відмітити, що вихователі визначили значну допомогу засідань в їхньому професійному становленні, вони активно впроваджують рекомендації в своїй практиці. Про це свідчать і результати контролю з боку адміністрації.

Педагоги ДНЗ приймають активну участь в методичних заходах не тільки дошкільного закладу, а й району. Вважаємо, що така робота сприяє підвищенню самооцінки педагогів, стимулює і подалі підвищувати свій професійний рівень, творчо розвиватися.

Виконання Закону України «Про засади державної мовної політики”

Працюючи над виконанням Закону України «Про засади державної мовної політики” в ДНЗ створена система роботи з дітьми та педагогами, яка дає позитивні результати. У ДНЗ традиційно проводились народні свята, дні української мови та дні, присвячені життю та творчості Тараса Шевченка. Цікавою формою роботи визначаємо інтегровані заняття з народознавства, зображувальної діяльності та музики, як-от «Пасха», «День матері», фольклорні народні свята «Андріївські вечорниці», «Різдво», «Свято Святого Миколая», «Стрітення» «Масляна» та інші. Значна увага приділялась наданню допомоги вихователям в удосконаленні знань сучасної української мови.

Робота з батьками

Упродовж року в роботі з батьками вихователі використовували різноманітні традиційні та інноваційні форми роботи. Батьківські збори проводились за тематикою та терміном, встановленим річним планом ДНЗ. У квітні 2015 р. в ДНЗ традиційно було проведено Тиждень творчості педагогів, в рамках якого для батьків всіх вікових груп було проведено ряд різноманітних форм роботи – занять та режимних моментів з дітьми, результати яких було обговорено на батьківських зборах.

Аналізуючи роботу з батьками, визначаємо її достатній рівень, про що свідчать дані анкетування батьків, що проведено в травні 2015 р. з метою визначення задоволеності роботою закладу. З93% батьків, що прийняли участь в анкетуванні, заклад задовольняє 92%.

На високому та достатньому рівні батьки оцінюють наступі напрямки роботи:

- якість освіти – 99%

- охорона життя та безпека дитини – 100%

- якість харчування – 87%

- робота медичної служби – 96%

- робота адміністрації – 99%

- взаємовідносини батьків з вихователями – 99%

Протягом року колектив ДНЗ впроваджував в роботу такі напрямки активного залучення сім`ї до навчально – виховного процесу:

- реалізацію сучасних напрямків співпраці з батьками, обмін позитивним родинним вихованням;

- диференціацію у змісті роботи з батьками (на підставі об’єктивного та суб’єктивного потенціалу в кожній родині);

- розвиток вміння батьків застосовувати у спілкуванні з власними дітьми: педагогічну та психологічну компетентність, педагогічну рефлексію (здатність розуміти потреби дітей); емпатію (співпереживання, адекватна реакція на вчинки почуття дітей).

У нашому дошкільному закладі батьки протягом року не виступали в ролі експертів чи спостерігачів роботи вихователів. Вони були рівноправними партнерами і союзниками.

Запроваджуючи нову форму роботи, насамперед вирішували, чи доцільно її вводити, що цікавого вона дасть і батькам, і дітям. Поступово була створена єдина система, або комплекс методів, прийомів та форм співдружності батьків, педагогів та дітей.

Ми відмовились від так званої паралельності у взаєминах з батьками, а визначили для себе за головне принцип єдності та послідовності, рівноправне партнерство учасників спілкування.

Під час вибору форм роботи дошкільного навчального закладу з родинами вихованців враховували життєву компетенцію, соціальний і освітній рівень батьків, батьківський досвід, матеріальні статки сім`ї, кількість дітей, їх стать, віковий склад і повноту родин, домінуючу роль матері чи батька й інші фактори.

Протягом року було організовано роботу школи для мам і тат, що виховують малят, практикувались конкурси, конференції, виставки, які проводились з елементами тренінгу, батьки мали змогу навчатися спілкуватися з синами і доньками, знаходити оптимальні розв`язання конфліктних ситуацій тощо.

Тематика зустрічей з батьками протягом року була різноманітна :

“Сім`я та її вплив на дитину”, “Вчимося розуміти дітей”, “Витоки доброти”, «Проблеми виховання» тощо. Вихователем Шкірдовою А.П. проводилися майстер-класи: «Новорічна іграшка власними руками», «Обереги моєї родини» (на основі технології муле-патат), «Рушник єдності». Налагоджені взаємини з батьками допомагають розв`язувати проблеми організації ігрового простору, забезпечення дидактичними та методичними посібниками, функціонування закладу в цілому.

Актуальні питання, які ставились перед батьками, допомагати вирішувати проблеми фізичного, пізнавального, особистісного розвитку дитини, її готовності до взаємодії з навколишнім світом.

На протязі року батьківська громадськість була залучена до управлінської діяльності, до співпраці.

Всі проблеми ДНЗ вирішувались колегіально, при активній участі самих батьків. Адміністрація ДНЗ завжди з уважністю прислуховувалась до пропозицій членів батьківського комітету, представників громадських організацій і всі питання вирішувались позитивно і вчасно.Нарікань з боку батьків не було.

Методичною службою відповідно плану та у повному обсязі проводився контроль за якістю роботи педагогів закладу та станом навчально-виховної роботи. Вивченням встановлено рівні роботи педагогів, рівні розвитку дітей з різних напрямів, умови, створені у групах для розвитку дошкільнят, визначено недоліки та запропоновані рекомендації щодо їх усунення.

Наступність в роботі ДНЗ та початкової школи

Колектив ДНЗ працює над завданням забезпечення наступності в роботі ДНЗ та початкової школи. В ДНЗ щорічно проводиться облік дітей, яким на 1 вересня виповниться 6 років. В ДНЗ в роботі з дітьми старшого дошкільного віку особлива увага приділяється формуванню мотиваційної готовності дітей до школи.

Результати навчання та виховання дітей

Слід зазначити, що плідна співпраця всіх педагогів мають позитивний вплив на рівень методики проведення занять педагогами. Здійснюючи диференційоване навчання та впроваджуючи активні форми навчання дітей, педагоги отримали гарні результати, про що свідчать більшість високого та достатнього рівнів загального розвитку дітей.

Особливо слід відмітити рівні компетенції дітей старшої групи – випускників ДНЗ.Порівняльний аналіз результатів діагностики дітей на початок та кінець навчального року дає можливість прослідкувати динаміку розвитку компетенцій дітей.

В результаті послідовної роботи в ДНЗ створена діюча система комплексного психологічного вивчення готовності дітей 6-річного віку до навчання в школі.

Уроботі з батьками охоплювалось широке коло проблем виховання та розвитку дітей: практикувались індивідуальні консультації, засідання

“Школи молодих батьків”, проводились тренінги.

Взаємодія вихователів дошкільних закладів і вчителів початкових класів ЗОШ з питань підготовки до навчань в школі і обмін інформацією про рівень цієї підготовки дітей, що відвідують дошкільний навчальний заклад та дітей, які виховувались в сім`ї, показали актуальність і нагальність більш серйозного і конкретного розгляду цього питання.

Охорона праці та безпека життєдіяльності

В ДНЗ постійно ведеться робота з охорони дитинства, охорони праці, виконання техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Всі приписи СЕС та пожежної частини виконані вчасно, крім тих, які потребують фінансування, але й ці питання поступово вирішуються. Здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, проходженням медичних оглядів, дотримань правил внутрішнього трудового розпорядку працівниками ДНЗ. Розроблені відповідні карти-контролю. За результатами вивчення за звітний період порушень не було.

Також постійно ведеться робота з профілактики травматизму дітей та працівників. Випадків травмування вихованців з 01.09.2014 р по 31.05.2015 року зафіксовано не було.

Трудова дисципліна в ДНЗ грунтується на свідомому і сумлінному виконанню працівниками своїх трудових обов’язків, що є необхідною умовою організації ефективної праці і проведення навчального процесу.

Щодо виконання вимог з охорони праці, то можна сказати, що вони повністю виконані; проведена перевірка заземлення та ізоляції електромережі, ДНЗ доукомплектований протипожежними засобами, проводилась робота по ліквідації на території старих дерев. Утримання та влаштування будівлі на території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання дитячих дошкільних закладів. Технічний стан будівлі задовільний, проведено косметичний ремонт груп та коридорів силами батьків та працівників.

Територія дошкільного закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, огороджена. Силами батьків доповнено інтерєри дитячих майданчиків. На майданчиках створено умови щодо безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.

В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу. В наявності інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах, з охорони праці під час проведення спортивно-масових заходів у ДНЗ, з охорони праці працівників, протипожежної безпеки в дошкільному закладі (всі працівники ознайомлені під особистий підпис).

В наявності всі Журнали реєстрації інструктажів з питань охорони праці, Журнали реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки. Це питання знаходиться на постійному контролі і заслуховується на нарадах при завідувачу, виробничих нарадах та батьківських зборах і конференціях.

Велика увага приділяється створенню безпечних та нешкідливих умов для здійснення навчально-виховного процесу. З цією метою педагоги формують у вихованців гігієнічні навички та основи здорового способу життя, поняття про норми та правила безпечної поведінки, навчають дітей обачності, навичкам швидкої реакції у екстремальних ситуаціях. У закладі традиційно проводяться у жовтні та травні Тижні безпеки, бесіди, вікторини, розваги, виставки дитячих малюнків, екскурсії та цільові прогулянки, читання художніх творів відповідної тематики, аналіз небезпечних ситуацій, моделювання правильної поведінки тощо. Отже, проведення роботи з питань безпеки життєдіяльності у комплексі формує у маленьких громадян уміння бачити небезпеку, свідомо підходити до питання особистої безпеки, правильно діяти у небезпечних ситуаціях, набувати стереотипу поведінки в природі та суспільстві.

Матеріально-технічне забезпечення

Для забезпечення виконання річних завдань в ДНЗ колектив створює необхідні умови. Воснові навчально-виховної роботи закладу покладено взаємозв’язок та взаємодію всіх служб, які забезпечують емоційне благополуччя та комфортне перебування дітей в дитячому садку.

ДНЗ постійно працює над розвитком матеріально-технічної бази для перебування дітей дошкільного віку. Батьки є незамінними помічниками по оснащенню матеріально-технічної та інформаційно-комунікаційної бази закладу.Колектив нашого дошкільного навчального закладу дійшов висновку про необхідність використання упедагогічній діяльності сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Під час роботи з інтерактивною дошкою було відмічено, що дошкільники засвоюють інформацію не тільки через аудіальний і візуальний канали сприйняття, але й через кінестетичний, що майже не використовується в сучасній педагогіці.

Однак слід пам’ятати, що замінити живе спілкування педагога з дитиною інформаційно-комунікаційні технології не можуть.

Недоліків у роботі закладу протягом 2014-2015 року не виявлено.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>